KONST / Litografier / Färglitografi 15103003
nr 1510 3003
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Balettdansöser. Signerad, färglitografi, numrerad 181/310. Bildmått: 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 60x69 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:13:34
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer